Boszniai főmufti elkötelezte magát a svájci értékek mellett

2017. május 17., címkék: svájci protestáns egyházak, vallásközi párbeszéd

„Szarajevói Üzenet" címmel jelent meg az a nyilatkozat, amelyben a svájci reformátusok kezdeményezésére a boszniai főmufti kiállt a demokrácia és a jogállam mellett.

Az osztrák egyházak közösen emlékeznek meg az örmény népirtásról

2015. április 13., címkék: örmény, vallásközi párbeszéd, örmény népirtás

Az egyházak az örmény népirtás „rég esedékes" elismerésére szólítottak fel állami vezetőket a tragédia 100. évfordulója alkalmából.

A keresztyénség és más vallások kapcsolata

2015. április 09., címkék: vallási tolerancia, körkérdés, vallásközi párbeszéd

„Az egyházon kívül nincs üdvösség" (extra ecclesiam nulla salus) tétel kizárólagossága évszázadokig meghatározta a keresztyén teológiát és gyakorlatot. Az elmúlt évtizedekben megélt globalizáció közel hozta egymáshoz a vallásokat, különösen Európában és Észak-Amerikában. Ezt többen a misszió elerőtlenítésének is tartják. Az Evangélikus Élet különböző felekezetű teológusokat kérdezett, fejtsék ki egyházuk álláspontját a keresztyénség és más vallások kapcsolatáról.